Kırklareli Üniversitesi
BOLOGNA Bilgi Sistemi
 Üniversite Hakkında  
Kurumsal Bilgiler
Kurumsal Bilgiler
Yönetim
Üniversite Hakkında
Bologna Komisyonu
İletişim
Akademik Birimler
Akademik Birimler
Ön Lisans
Lisans
Yüksek Lisans
Doktora
Öğrenciler İçin Genel Bilgi
Öğrenciler İçin Genel Bilgi
Şehir Hakkında
Kampüs
Yemek
Sağlık Hizmetleri
Spor ve Sosyal Yaşam
Öğrenci Klüpleri
Faydalı Telefon Numaraları
Diploma Eki
Diploma Eki
Diploma Eki

 
  

  

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ

Kırklareli Üniversitesi'nin tüm enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, küresel gelişmeler, ülkemizin bölgesel özellikleri de dikkate alınarak yapılan ''meslek ve bilimsel ihtiyaç analizleri'' dikkate alınarak açılmıştır. Üniversitemiz; bünyesinde 3 enstitü, 8 fakülte, 3 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 8 araştırma ve uygulama merkezi barındıran, ülkemizin en genç ve dinamik üniversiteleri arasında yer almaktadır. 2007 yılında kurulan üniversitemiz, 512 genç ve dinamik akademik personeli ve 227 özverili idari personeli ile, sayısı sürekli artan her biri özel 18.000 öğrencisini dinamik ve çağdaş öğretim ortamlarında geleceğe hazırlamak için çalışmaktadır. 

Bulunduğu bölgeden başlamak üzere, ülke ve dünya ihtiyaçlarına cevap veren bir eğitim anlayışıyla hareket eden Kırklareli Üniversitesi, çağın gereklerine uygun, güvenli ve tarafsız öğrenim olanakları oluşturarak öğrencilerin kendilerini rahat ve huzurlu hissetmelerini sağlamayı ilke edinmiştir. Üniversitemiz sosyal sorumluluk bilinciyle, sanayi ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermekte, bölgemize ve toplumumuza katkı sağlamaya dönük ortaklıklar kurarak birçok proje ve faaliyet yürütmektedir.

sahip olduğu bütün bu imkanları, ''Her şey insanla değer kazanır.'' ilkesiyle, ''insan'' odaklı bir eğitim için kullanmayı amaçlayan Kırklareli Üniversitesi, dünyanın her ülkesinden gelecek olan ''misafir-öğrenci''lerini evrensel anlayış ve niteliklerde bir eğitime davet eder... 

Hali hazırda kent merkezinde yer alan Üniversitemiz, 2013-2014 akademik yılından itibaren 3580 dönümlük alana sahip, yeni inşa edilmiş olan Kayalı Yerleşkesinde faaliyetini sürdürecektir.

Kırklareli Üniversitesi, belirli bir başarıyı yakalamış ve ihtiyacı olan öğrencilere sağladığı burs imkanları, kültür ve sanat etkinlikleri, öğrenci kulüpleri ve spor faaliyetleri yanında, barınma, sağlık ve beslenme başta olmak üzere; gerekli tüm alanlarda öğrencilerine destek olmaktadır. Her yıl düzenli olarak yapılan bahar şenlikleri ve kariyer günleri, tüm kültür ve sanat etkinlikleri için kullanılan konferans ve sergi salonları, kapalı spor salonu, halı sahalar, basketbol ve voleybol sahaları, öğrencilerimizin keyifli ve verimli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

ENSTİTÜLER

Sosyal Bilimler Enstitüsü: Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi & Endüstri İlişkileri Anabilim Dallarında Tezli Yüksek Lisans, Tarih, Çalışma Ekonomisi & Endüstri İlişkileri ve Felsefe Anabilim Dalı Doktora Programı.

Fen Bilimleri Enstitüsü: Fizik, İnşaat Mühendisliği ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği Anabilim Dallarında Tezli Yüksek Lisans, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Fizik Anabilim Dalı Doktora Programı.

FAKÜLTELER

Fen-Edebiyat Fakültesi: Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Matematik, Kimya, Psikoloji, Mütercim-Tercümanlık, Batı Dilleri ve Edebiyatı, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Balkan Dilleri, Slav Dilleri, Biyoloji, Arkeoloji, Eğitim Bilimleri, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Altay Dilleri.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Ekonometri, Turizm İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi.

Mühendislik Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre  Mühendisliği, Tekstil  Mühendisliği, Endüstri  Mühendisliği, Enerji Sistemleri  Mühendisliği, Mekatronik  Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik.

Teknik Eğitim Fakültesi: Yapı Öğretmenliği, Yapı Ressamlığı Öğretmenliği, Aydınlatma ve Tesisat Eğitimi, Elektrik Makaraları Eğitimi, Enerji Tesisleri Eğitimi.

Turizm Fakültesi: Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Rekreasyon Yönetimi.

Mimarlık Fakültesi: Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı.

İlahiyat Fakültesi: İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanatları.

Teknoloji Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği.

YÜKSEKOKULLAR

Sağlık Yüksekokulu: Çocuk Gelişimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Hemşirelik, Ebelik, Beslenme ve Diyetetik.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Bankacılık ve Finans, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği.

Yabancı Diller Yüksekokulu

MESLEK YÜKSEKOKULLARI

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Yaşlı Bakımı, Çocuk Gelişimi, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Optisyenlik, Anestezi, Fizyoterapi, Odyometri.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu: İşletme Yönetimi, Maliye, Dış Ticaret, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Bankacılık ve Sigortacılık.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu: Gıda Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Elektronik Teknolojisi, Makine, Elektrik, İç Mekan Tasarımı, Mekatronik, Tekstil Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi.

Lüleburgaz Meslek yüksekokulu: Kimya Teknolojisi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Otomotiv Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Elektrik, Grafik Tasarımı, Tekstil Teknolojisi, Pazarlama, İnsan Kaynakları Yönetimi, Sosyal Güvenlik, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri, İş Sağlığı ve İş Güvenliği.

Babaeski Meslek Yüksekokulu: Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, İşletme Yönetimi, Çevre Koruma ve Kontrol Programı, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Yerel Yönetimler.

Pınarhisar Meslek Yüksekokulu: Turizm ve Otel İşletmeciliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgi Yönetimi, Elektrik, İkram Hizmetleri, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Yapı Denetimi, Aşçılık.

Vize Meslek Yüksekokulu: Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Emlak ve Emlak Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Maliye, Dış Ticaret, Pazarlama, İşletme Yönetimi, Lastik ve Plastik Teknolojisi.   

Rektörlüğe Bağlı Birimler

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü, Türk Dili Bölümü, Yabancı Diller Bölümü.

Araştırma ve Uygulama Merkezleri

  • Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi,
  • Sürekli Eğitim Merkezi Uygulama ve Araştırma Merkezi,
  • Avrupa Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi,
  • Türkiyat Uygulama ve Araştırma Merkezi,
  • Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi,
  • Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi,
  • Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi,
  • İleri Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi.

 

 

 

 

 

 

 


 -
 Copyright ©Proliz Yazılım